-
Vyrážečka CCM Axis XF SR
-
Vyrážečka CCM Axis F9 INT
-
Vyrážečka CCM Axis F9 SR
-
Vyrážečka CCM Axis F5 JR
-
Vyrážečka Bauer Supreme Shadow S24 SR
-
Vyrážečka CCM Eflex 5 SR
-
Vyrážečka Brian’s Optik X2 SR
-
Vyrážečka Brian’s Net Zero 3 INT
-
Vyrážečka Brian’s Net Zero 2 INT
-
Vyrážečka Bauer Supreme M5 Pro S22 INT
-
Vyrážečka Bauer Vapor Hyperlite 2 S23 SR
-
Vyrážečka Bauer GSX Prodigy S20 YTH
-
Vyrážečka Bauer GSX S23 INT
-
Vyrážečka Bauer GSX S23 SR
-
Vyrážečka Brian’s Optik 3 SR
-
Vyrážečka Bauer GSX S23 JR
-
Vyrážečka CCM YTFlex 3 YTH
-
Vyrážečka Bauer Vapor X5 Pro S23 SR
-
Vyrážečka Bauer Vapor X5 Pro S23 INT
-
Vyrážečka Brian’s G-netik X5 JR
-
Vyrážečka Brian’s G-netik X5 INT
-
Vyrážečka Brian’s Net Zero 3 JR
-
Vyrážečka Brian’s Optik X3 INT
-
Vyrážečka Brian’s Optik X3 SR
-
Vyrážečka Brian’s Net Zero 2 YTH
-
Vyrážečka Brian’s G-netik X5 SR
-
Vyrážečka CCM Axis 2 SR
-
Vyrážečka CCM Axis 2.9 INT
-
Vyrážečka CCM Axis 2.9 SR
-
Vyrážečka CCM Eflex 6.9 INT
-
Vyrážečka CCM Eflex 6 SR
-
Vyrážečka Vapor Hyperlite Sr
9179 Kč -
Vyrážečka GSX Jr MTO
3089 Kč -
Vyrážečka Warrior Ritual G7 PRO SR
-
Vyrážečka Warrior Ritual G7 RTL SR
-
Vyrážečka CCM Axis XF INT
-
Vyrážečka CCM Axis F5 SR
-
Vyrážečka Bauer GSX S24 YTH
-
Vyrážečka Bauer GSX S24 JR
-
Vyrážečka Bauer GSX S24 INT
-
Vyrážečka Bauer GSX S24 SR
-
Vyrážečka Bauer Supreme Mach S22 SR
-
Vyrážečka Warrior G2 PRO
-
Vyrážečka Warrior G2
Funkce brankářské vyrážečky
Brankářské vyrážečky jsou stejně jako lapačky prodlouženou rukou brankáře. Vyrážečky slouží jak už jejich název napovídá, k vyrážení střel, které letí na branku. Funkce brankáře se od počátku hokeje příliš nezměnila. Jeho úkolem je chránit svatyni a nepustit puk do brány. Drobnou změnou je fakt, že se z chytače v bráně stal odrážeč. V moderním pojetí hokeje není úkolem brankáře puk chytit, ale vyrazit ho do prostoru mimo brankoviště, kde si ho musí převzít obránci a rozehrát. Tomuto trendu se museli přizpůsobit i výrobci hokejové výstroje a do brankářské výstroje musí zařazovat odolnější a flexibilnější materiály.
Jak vybrat vyrážečku
Pokud si zrovna nepořizujete kompletní set lapačky a vyrážečky, kde jste limitováni druhým kusem, může být výběr samotné vyrážečky snadný. Nejdůležitějším parametrem pro výběr je určení velikosti. Velikostně se vyrážečky dělí na youth, tedy dětské, junior pro starší děti, intermediate pro dorost a senior pro dospělé brankáře. Velikost se odvíjí od velikosti dlaně brankáře, tedy nezáleží na jeho věku. Každý výrobce hokejové výstroje zveřejňuje své tabulky velikostí k dané kolekci, na základě kterých jste schopni poměřit své parametry s těmi tabulkovými. Měření zvládnete sami. Změřte si ruku od zápěstí ke špičce prostředníku. Tento rozměr porovnejte s tabulkou a rázem víte, jakou velikost máte.
Jak vybrat vyrážečku pro dítě
Dětské vyrážečky jsou oproti těm seniorských ochuzeny o část materiálů a také jejich výběr není tak velký, jako je tomu pro dospělé. Nalézt vhodnou vyrážečku pro dítě nemusí být snadné. Osobně doporučuji spíše měřit velikost rukou brankáře, než věřit tabulkám. Může se lehce stát, že dítě v přípravce bude potřebovat větší juniorskou vyrážečku, či brankář v dorostu seniorskou. Pokud nebudete spokojeni s výběrem vyrážeček v obchodech, nebo se vám zdá cena příliš vysoká, můžete omrknout hokejové bazary. Zde lze najít mnoho lehce hraných vyrážeček za výrazně nižší cenu. Před nákupem se určitě bude hodit pročíst náš manuál jak vybrat vyrážečku, který vás na nákup připraví. Můžete se také poradit s odborníkem na výstroj, či trenérem.
Které hokejové značky vyrábí vyrážečky?
- CCM
- Bauer
- Vaughn
- Brian´s
- Warrior
Výkonnostní úroveň vyrážečky
Brankářské vyrážečky můžeme také dělit dle výkonnostní úrovně. Výkonnostní úroveň označuje, pro jaký typ brankáře je vyrážečka určena, nebo na jakou frekvenci chytání je určena. Takto dělíme vyrážečky na amatérské, poloprofesionální a profesionální. Amatérské/ hobby vyrážečky jsou určeny brankářům, kteří chytají 1-2x týdně. Tyto vyrážečky jsou obvykle vyrobeny z levnějších materiálů a jejich cena je nízká. Poloprofesionální vyrážečky jsou střední cestou, tedy jakýmsi poměrem, mezi výkonem a cenou. Zde se již setkáme s mnoha top prvky, které dělají vyrážečku odolnější a flexibilnější. Vhodná bude pro všechny brankáře s frekvencí chytání 3-5x týdně. Nejvyšší kategorií jsou profesionální vyrážečky, označované PRO. Tyto vyrážečky využívají nejmodernější materiály, nejbezpečnější prvky a bývají i značně odlehčeny. Cenově jsou však nejdražší. PRO vyrážečky jsou určeny ke každodennímu chytání.
Kdy je nutné pořídit novou vyrážečku
Každá část brankářské výstroje má svou životnost a ani u vyrážečky tomu není jinak. Kdy brankář pozná, že je nejvyšší čas na pořízení nové? Pokud jste na vyrážečce zaznamenali nějaký defekt, který by vás, nebo spoluhráče mohl ohrozit na zdraví, musíte reagovat. U brankářské vyrážečky dochází nejčastěji k prasknutí ochranného plastu, který lze v některých případech vyměnit. Také dlaň ve vyrážečce je vyměnitelná, což lze doporučit v případě, že ostatní části vypadají dobře. Pokud dojde k odtržení některé části, je lepší začít vybírat novou a plně funkční vyrážečku. Na bazarech se často nalezneme nabídky hraných vyrážeček, kde však nelze před nákupem zkontrolovat kvalitu, proto bez předchozího vyzkoušení nedoporučujeme tyto nákupy.
Jaký zvolit Gard
Pojmy Full Right“ a „Regular“ se běžně používají u brankářské výstroje a označují, na jakou stranu brankář chytá, resp. ve které ruce drží vyrážečku s hokejkou a ve které lapačku. Označení Regular znamená, že brankář drží vyrážečku v pravé ruce, naproti tomu označení Full Right, často označován jako opačný gard, označuje držení vyrážečky v levé ruce.
Desinfekce brankářské vyrážečky
Která část hokejové výstroje nejvíce smrdí? Ano, jsou to rukavice, tedy i ty brankářské. Odér z brankářských rukavic není nic příjemného a i když se po tréninku snažíte ruce vydrhnout, ne vždy se to podaří. Problém se zápachem je nutné řešit přímo v rukavicích. Výrobci hokejové výstroje přidávají do vnitřku vyrážeček funkční materiály, které mají aktivně bojovat proti vzniku plísní a bakterií. Bohužel tyto materiály nefungují věčně a tak je nutné jim pomoci. Správnou pomoc můžeme najít v desinfekci na hokejovou výstroj, která je pro tyto účely vytvořena. Na trhu existuje několik přípravků, které byly vyvinuty na základě zkoumání tvorby bakterií na hokejové výstroji. Tyto prostředky dokáží zastavit tvorbu plísní i bakterií a v některých případech za pomocí deodorantu, ovonět výstroj. Již po pár použitích poznáte ten rozdíl a vyhnete se kožním nemocím.