Pásky

Značka

Velikost

Barva

Tým

 

Hokejová páska je neodmyslitelným doplňkem každé hokejky. Do této kategorie patří nejen páska na hokejku, ale i páska na holeně, gripová páska na rukojeť či tejp pro fixaci bolestivé části těla. Všechny tyto pásky hokejista pravidelně potřebuje a musí je mít ve své hokejové tašce. Také oslovení nemáš pásku, patří mezi nejčastěji užívané v hokejové šatně.

Chystáte se na led? Pak je třeba se připravit. Co budeme před vyjetím na ledovou plochu potřebovat?

  • Pásku na hokejku
  • Nůžky
  • Vosk na čepel
  • Páska na holeně
  • Páska rukojeť – Grip

Páska na rukojeť

Pokud nechcete vypadat jak vandrák, je třeba o svoji výstroj pečovat. Začneme u hokejky. Hokejovou hůl lze omotat na několika místech. Začneme od konce. Naprostá většina hráčů by souhlasila s tím, že horní ruka zodpovídá za kontrolu hokejky a manipulací s ní. To je důvod, proč je nutné horní konec omotat páskou.

Naneste několik vrstev klasické pásky na hokejku a v případě, že využíváte speciální pásky na rukojeť, nejčastěji označenou jako Grip, pomocí této pásky vytvořte „špunt“, který ucítíte v rukavici. Záleží na každém hráči, zda-li upřednostňuje větší špunt, nebo malý. Pokud gripovou pásku na rukojeť nepoužíváte, můžete si vystačit s páskou na hokejku.

Páska na shaft

Většina moderních hokejek je nabízena v provedení shaftu grip a clear. Pokud máte rádi pevný úchop a aktuální stav vaší hokejky není dostačující, můžete si tuto úchopovou část omotat páskou. Většina hráčů vytváří na shaftu spirálu z pásky, nebo využije její lepidlo a to nanese na shaft. O tomto způsobu se můžete informovat v článku zesílení gripu na hokejce.

Páska na hokejku

Na hokejovou čepel je vhodná pouze páska na hokejku. S textilní páskou, v libovolné barvě vytvoříte pravidelné omotání s konzistentními rozestupy. Mezi hokejisty najdeme mnoho stylů, kterými s omotávají čepel, můžeme však zvýraznit čtyři nejpoužívanější.

  • Od paty po špičku
  • Omotání špičky
  • Omotání středu
  • Omotání spirálovitě

Omotání čepele jsme se věnovali také v článku 4 typy na omotání hokejky. Volba mezi od paty po špičku, špičkou, nebo patkou … je jen na preferencích hráče a jak můžeme vidět u Davida Pastrňáka, i když omotáte hůl jak lajdák, stejně můžete hrát v NHL.

Voskování čepele hokejky

Extra služba, kterou můžete své čepeli dopřát, je nanesení jemné vrstvy vosku na pásku. Přidáním speciálního vosku na čepel zvýšíte přilnavost puku a zároveň prodloužíte životnost vaší pásky. Během hraní se voda a led hromadí na vnější straně čepele, což narušuje strukturu pásky. Vosk pomáhá pásce odpuzovat vodu.

U hráčů se velmi často používá metoda „voskování“ pukem. Vezměte puk a třete pásku na hokejce, čím zvýšíte její hladkost a přidáte určitou odolnost. Vulkanizovaná pryž pomáhá odpuzovat vodu.

Pásky na holeně

Chrániče holení je nutné mít řádně zafixované k noze hráče, aby za každé situace chránily vybranou oblast. K fixaci se používají pásky na holeně, často označované jako „práskačky“. Proč zrovna práskačky? Tento název je odvozen od typicky praskavého zvuku, který tyto pásky vydávají během omotávání holení. Pásky na holeně mohou být čiré i barevné, s logy sponzorů, či grafickou úpravou. Kromě klasického širokého rozměru 48 mm x 60 m bývají velmi oblíbené také pevnější kanadské pásky s rozměrem 24 mm x 25 m.

Hledáte kvalitní hokejové pásky, které vydrží i více tréninků? V našem katalogu na Hokejman.cz nabízíme kvalitní Kanadské pásky od firmy Blue Sport, Howies, Torspo, Blue Sport, Jaybird a mnoho dalších od prověřených výrobců. Kromě klasické černé a bílé hokejové pásky, které jsou běžně k dodání ve většině obchodů, nabízíme i barevné hokejové pásky, pro ty hráče, kteří se chtějí barevně odlišit. Katalog neustále doplňujeme, a tak už zítra můžete nalézt nové kousky.