Inline hokejové brusle

Značka

Velikost

Produktová řada

Pokud jste zapálenými hráči hokeje a nedokážete si od svého oblíbeného sportu odpočinout ani přes léto, pak byste měli vyzkoušet inline hokejové brusle. Ocení je i ti, které nelákají dlouhé vyjížďky a dávají přednost kolektivním aktivitám.

Menší kolečka zajistí rychlost i obratnost

Hokejové inline brusle mají místo nožů kolečka a můžete se s nimi prohánět na vyasfaltovaných hřištích a jiném tvrdším venkovním povrchu. Jejich vlastnosti jsou uzpůsobené rychlé jízdě, prudkým změnám směru i nejrůznějším otočkám – tedy všem prvkům, které budete při hokejové hře potřebovat.

Na druhou stranu nutno říct, že se nehodí pro běžné fitness bruslení na stezkách. Jsou totiž tužší a těžší a na delší jízdu zkrátka nepohodlné. Pokud se tedy chystáte i na relaxační vyjížďky, budete si muset pořídit brusle dvoje.

Jedním z rozdílů mezi hokejovými a fitness bruslemi jsou kolečka. Konkrétně jejich velikost i tvrdost. Zatímco u fitness bruslí se kolečka pohybují zhruba od 80 do 90 mm, ta hokejová jsou menší. Jejich rozměr je obvykle mezi 72 a 80 mm. Menší kolečka jsou ideální právě pro snadné ovládání při prudkých zatáčkách či otočkách a zároveň umožňují i prudké sprinty.

Co se týče tvrdosti koleček, ta se u inline bruslí obecně značí číslem a písmenem A. Čím je číslo menší, tím jsou kolečka měkčí. A měkčí kolečka znamenají mimo jiné vyšší přilnavost k povrchu. U inline hokej bruslí se za optimální považují kolečka s tvrdostí 82A nebo podobné.

Inline brusle mají standardně kolečka čtyři a je tomu tak obvykle i u těch hokejových. Setkat se ale lze i s variantami inline hokej bruslí, které disponují kolečky třemi.

Správná velikost inline bruslí

Inline hokejové brusle se od těch běžných neliší jen kolečky, ale i samotnou botou. Ta je pevnější a tuhá, a tím pádem trochu méně pohodlná. Tuhost brusle však zajišťuje vysokou ovladatelnost. Takové brusle jsou stabilnější zejména při dopadech po skoku nebo přejíždění nerovností na trase. Pro běžné fitness bruslení nejsou tuhé boty ideální, protože nohy jsou velmi pevně upnuté a mohou bolet, případně natékat.

Abyste se těmto potížím vyhnuli, je potřeba zvolit takové brusle, které vám dokonale padnou. Nejlepší je vyzkoušet si je přímo v obchodě, ale úspěšně je můžete nakoupit i z pohodlí domova na internetu. V tomto případě je potřeba pečlivě si přeměřit chodidla, abyste trefili správnou velikost. Nespoléhejte na velikost svých běžných bot, protože ta často velikosti brusle neodpovídá.

K měření budete potřebovat papír, tužku a krejčovský metr. Papír položte tak, aby se jednou stranou dotýkal zdi, nábytku nebo jiné pevné překážky. Chodidlo položte na papír a patou se o tuto překážku opřete. Snažte se chodidlo co nejvíce roztáhnout a poté udělejte značku před palcem. Výsledek změřte a porovnejte s velikostní tabulkou. Myslete na to, že každý výrobce má svoji, takže pokud se rozhodujete mezi různými značkami, může být vaše výsledná velikost vždy jiná. Nezapomeňte přeměřit obě chodidla – mohou se velikostí lehce lišit. V potaz pak berte to větší.

Pořiďte nezbytnou výstroj na bruslení

Brusle na inline hokej budou logicky dostávat pořádně zabrat, takže vsaďte raději na kvalitnější. Ty mohou být přirozeně trochu dražší, ale věřte, že v tomto případě se investice vyplatí. Kromě bruslí budete samozřejmě potřebovat hokejku a zapomínat byste neměli ani na bezpečnostní prvky. Přilba je naprostý základ – bez té byste na brusle neměli vyrážet v žádném případě. Myslete ale i na chrániče – vyplatí se pořídit speciální, určené právě pro inline hokej.