-
Kolečové brusle Iqon CL 20
-
Kolečkové brusle Powerslide Pheme Ocean 100 Trinity
-
Dětské lední brusle Playlife Glacier
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Stargaze Black
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Rocket Blue
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Reign Ares Junior Adjustable
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Phuzion Universe Pink
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Phuzion Universe 4W Green
-
Dětské kolečkové brusle Powerslide Khaan Junior NXT
-
Dětské kolečkové brusle Playlife Joker Sky
-
Dětské kolečkové brusle Playlife Dark Breeze
-
Dětské kolečkové brusle Fila Wizy Alu Lime
-
Dětské kolečkové brusle Fila Quad Joy Girl
-
Dětské kolečkové brusle Fila Quad Bella White
-
Dětské kolečkové brusle Fila J-One Girl Combo 2-Set
-
Kolečkové brusle Mission RH Inhaler WM03 JR
-
Dětské kolečkové brusle Fila Wizy Alu Girl Salmon
-
Dětské kolečkové brusle Fila X-One Girl 2023
-
Dětské kolečkové brusle Fila X-One Boy 2023
-
Dětské kolečkové brusle Fila J-One Girl 2023
-
Dětské kolečkové brusle Fila J-One Boy 2023
-
Kolečkové brusle Bauer XLP Jr – rostoucí
-
Kolečkové brusle X 3.5 Jr
-
Kolečkové brusle Bauer Dart JR
Inline bruslení je populární sport, který si parádně užije celá rodina. Pokud chcete své děti vést k pohybu a smysluplnému trávení volného času, pořiďte jim dětské kolečkové brusle. Zvládnou to menší i větší, holky i kluci. A že vaše dítko neprojevilo žádný velký sportovní talent? To přece vůbec nevadí. Každý nemusí lámat rekordy nebo se účastnit závodů. Stačí si tu a tam vyjet jen tak pro radost. To je na inlinech to nejlepší – každý si na nich najde to svoje.
Pořiďte vhodné vybavení
Dřív než s dětmi vyrazíte za inline zábavou, budete jim samozřejmě muset opatřit vhodné brusle. Ty se standardně dělí do několika kategorií. Nejběžnější jsou takzvané fitness brusle, určené pro běžné jezdění po inline stezkách. V dětském provedení najdete převážně tyto.
Občas se můžete setkat i s dětskými bruslemi určenými pro dovádění ve skate parku nebo s modely závodními. Ty jsou ale vhodnější spíše pro pokročilejší jezdce, kteří už mají nějaké zkušenosti. Pro většinu dětí budou ideální právě klasické fitness.
Jak při nákupu bruslí ušetřit
Spousta rodičů nechce do dětských bruslí příliš investovat, protože menším dětem rychle roste noha, a tak by jim museli v jednom kuse kupovat nové. Tento problém se dá řešit vypůjčením bruslí, nákupem v bazaru nebo děděním po dětech kamarádů a příbuzných. Má to ale svoji nevýhodu – použité brusle nemusí tak dobře sedět a mohou být více či méně poničené.
Druhou, velmi praktickou variantou, je pořídit brusle s nastavitelnou velikostí, které najdete právě mezi dětskými modely. Posouvá se u nich špička skeletu brusle a vy můžete botu zvětšit obvykle o tři velikosti. Existují ale i modely, které můžete „prodloužit“ dokonce i o pět velikostí. Brusle tak budou růst s vašimi potomky dlouhou dobu a vy si nemusíte dělat starosti se zbytečným utrácením peněz.
Jak dětské brusle vybírat
Nákup dětských bruslí není nic snadného. Zvlášť menší děti si neumí říct, jak bota sedí, jestli je dostatečně velká nebo někde netlačí. Před návštěvou obchodu je proto dobré dítku nohu přeměřit, abyste se mohli orientovat podle tabulky velikostí daného výrobce. Měřte vždy bosé chodidlo – ideálně za pomoci papíru, na nějž uděláte příslušné značky. Pata by měla být při měření opřená patou o pevnou překážku, třeba o zeď.
Na výběr bruslí si vyčleňte dostatek času. Dítě by v nich mělo strávit vždy třeba deset minut, a pokud je to možné projet se v nich po obchodě. Vždy mu je dobře utáhněte na nohou – zavažte tkaničky a zapněte všechny přezky. Nezkoušejte jen vsedě – dítě by se mělo minimálně postavit, a to do bruslařského postoje – tedy do podřepu s mírně pokrčenými koleny.
Co dalšího od bruslí očekávat
Dětské kolečkové brusle by měly být opatřeny dobře tvarovanou vložkou. Pokud ji u vámi vybraného modelu nenajdete, můžete ji zakoupit i zvlášť. Jejím účelem je zajistit správné postavení chodidla a vlastně i celé nohy. Dá se pořídit i ve verzi pro dospělé.
Dětské brusle se samozřejmě vyznačují také kratším rámem osazeným menšími kolečky. Ta jsou přirozeně pomalejší, což je pro děti určitě lepší a bezpečnější. Nevýhodou je, že tato kolečka hůře jedou po nerovném povrchu. S dětmi, obzvláště začátečníky, proto raději vyrážejte jen na hladkou stezku.
Kromě bruslí nezapomínejte opatřit vašim potomkům i další nezbytné vybavení – především vhodnou přilbu, ale také chrániče. Používají se ty na kolena, lokty a zápěstí. Vaše dítko tak bude v bezpečí a od sportu jej neodradí ani nějaký ten pád. Jak se bude zlepšovat, bude ho ježdění i více bavit a vy si tak společně užijete spoustu zábavy, projížděk i výletů.