-
Brusle Bauer Supreme M40 S24 JR
-
Brusle Bauer Supreme M50 PRO S24 JR
-
Brusle Bauer X S23 JR
-
Brusle Bauer Vapor 3X Pro S21 JR
-
Brusle Bauer Supreme M1 S22 JR
-
Brusle Bauer Supreme M4 S22 SR
-
Brusle Bauer Supreme M4 S22 JR
-
Brusle Bauer X-LP S21 JR
-
Brusle Bauer Vapor X4 S23 JR
-
Brusle Bauer Vapor X3.5 S21 JR
-
Brusle Bauer Vapor 3X S21 JR
Hokejové brusle Bauer jsou konstruovány pro výkonnostní hokej. Ve svém nitru kombinují funkční materiály s odolnými prvky, díky kterým je noha hráče v bezpečí a může zužitkovat svůj potenciál.
Co dělá značku Bauer dominantní? Ano, jsou to brusle. Hokejové brusle Bauer jsou stále nejoblíbenější jak mezi profesionálními hokejisty, tak i mezi hobby hráči. I když se to zdá skoro nemožné, každoročně vídáme nové modely bruslí, které jsou upgradovány a technologicky vylepšeny k dokonalému prožitku hráče při bruslení. Tlak konkurence, zrychlování hry a požadavky hráčů ženou výrobce kupředu a přináší do hokeje stále nové materiály, které jsou lehčí, odolnější a funkčnější.
Řady bruslí Bauer
Hokejové brusle Bauer jsou rozděleny do tří řad, které jsou vyrobeny dle předem definovaných parametrů, aby vyhovovali daným typům hráčů. Každá řada má jinak nastavenou hloubku paty, výšku nártu, oblast kolem kotníku a šířku nohy. Aktuálně lze v hokejových obchodech nalézt tyto řady:
- Brusle Bauer Supreme – nabízejí anatomický tvar brusle, který výborně zafixuje vaši nohu. Supreme je „silová“ řada, tedy dopomáhá k maximálnímu přenosu energie. Tuto řadu si volí zejména obránci a hmotnější hráči.
- Brusle Bauer Vapor – jsou nejoblíbenější řadou od Bauer. Brusle je navržena tak, aby napomáhala agresivnímu stylu bruslení a rychlým změnám směru. Není divu, že si ji vybírají zejména útočníci.
- Brusle Bauer Nexus jsou nejmladší ze tří variant. Tyto brusle částečně vycházejí ze Supreme, ale jejich střih je širší, hlubší a pohodlnější. Tento střih je oblíbený zejména u hráčů s vyšším nártem.
V nedávné době přišel Bauer se změnou, kterou chce postupně zakomponovat do nových modelů a nahrazuje zavedené označení šířky brusle definováním Fit(u) nohy, na základě kterého lze vybrat brusle Supreme s rozložením Vapor. Zdá se vám to složité? Nebojte, my na Hokejman.cz vás v tom nenecháme.
Šířky bruslí Bauer
Víte, že při výběru hokejových bruslí musíte řešit kromě velikosti také šířku? Ano, šířka brusle hraje zásadní roli v komfortu, ale i v přenosu energie při bruslení. Brusle Bauer využívají k zobrazení šířky tzv. Bauer Performance Fit systém, který vaši nohu označí jako Fit 1, Fit 2 a Fit 3. Co to o vaší noze vypovídá?
Co je Performance Fit Systém?
Performance Fit Systém nahrazuje léty osvědčený systém rozdělení šířek D, EE a R, novým Fit 1, Fit 2 nebo Fit 3. Nejedná se o pouhé přejmenování šířek, ale o celkovou úpravu profilů bruslí. Každý Fit reprezentuje jinak nastavenou oblast paty, kotníku, nártu a celkové šířky. Nalezení vlastní optimální šířky směřuje ke správnému výběru brusle, které podpoří vaše bruslařské dovednosti.
Bauer Performance Fit systém čerpá data z více než 800 000 naskenovaných nohou hráčů a dle nich upravuje nové brusle Bauer. To důležité se však nemění. Brusle Bauer Supreme jsou synonymem pro sílu a kontrolu nad bruslí, brusle Bauer Vapor symbolizují rychlost a pohyblivost.
Tabulka pro převod šířek bruslí Bauer
Pro orientační odhad šířky brusle můžete využít tento přehled, který zobrazuje tradiční šířky vs. Nové značení. Ideální volbou je však navštívení specializované prodejny Bauer, kde si můžete nechat nohu oskenovat.
- FIT1 (D) – Nízká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, úzká šířka kotníku = celkově úzká noha
- FIT2 (E) – Střední hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, střední šířka kotníku = střední šířka nohy
- FIT3 (EE) – Vysoká hloubka paty, výška nártu a zábal kotníku, široká šířka kotníku = celkově širší noha
Nový Performance Fit Systém je velkou změnou v tradičních šířkách bruslí. Pokud již vaše noha přestala růst, můžete nalézt optimální šířku, kterou již nebudete muset nikdy řešit. V budoucnu budete vědět, jaké brusle vybrat.
Velikosti bruslí Bauer
Velikosti bruslí se mezi jednotlivými značkami liší. Ani Brusle Bauer nejsou výjimkou a jejich modely mají vlastní číslování, které může neznalému člověku zamotat hlavu. Pro prvotní rozdělení velikostí můžeme použít označení skupiny dle věku hráče. Jsou to dětské (youth), juniorské, intermediate a seniorské brusle. Každá skupina dále užívá číselné označení dle EUR velikostí, či právě Bauer číslování. Zajímavostí je, že pouze brusle Bauer nabízejí brusle s označením Intermediate.
Brusle Bauer Intermediate
Spolu s úpravou šířek přišla od značky Bauer na trh i nová velikost bruslí Intermediate. Toto označení je v hokejové výstroji běžně používané, ale u bruslí se doposud nevyužívalo. Důvod vzniku byl prostý. Pro juniora, který byl na hraně s velikostí brusle a volil seniorský model, byly takové brusle příliš tuhé, a naopak juniorské příliš měkké. Úprava tvrdosti bruslí tak jistě ulehčí tento přechod nejednomu hráči. Nově jsou tak juniorské brusle Bauer ve velikostech 1-3.5, intermediate ve velikosti 4 do 6.5. a seniorské brusle začínají na velikosti 7.
Intermediate brusle mají upravenou laterární (ze strany na stranu), torzní (kroutivá) a lineární (dopředu-dozadu) tuhost.
Výkonnostní řada bruslí Bauer
Co je to výkonnostní řada u bruslí Bauer? Výkonnostní řada ukazuje, pro jako frekvenci a úroveň hraní jsou dané brusle určeny. K přehledu o výkonnostní řadě používáme označení amatér, poloprofesionál a profesionál. Amatérská řada bruslí je určena pro hráče a bruslaře s frekvencí hraní 1-3x týdně ve spíše nekontaktním hokeji. Poloprofesionální řada bruslí je určena pro frekvenci hraní 3-5x týdně s vyšší zátěží a častějším kontaktem. Tato řada bezpečnější a odolá většímu tlaku a ochrání nohu hráče při nárazu puku. Poslední řadou jsou profesionální brusle, které jsou určeny pro každodenní hraní. Zde najdeme odlehčené materiály a mnoho bezpečnostních prvků, které chrání nohu hráče.
Tepelné tvarování bruslí Bauer
Pokud jste si pořídili nové brusle, určitě je vhodné zvážit jejich tepelné vytvarování. Tento proces upraví tvar brusle tak, aby přesně vyhovoval vaší noze. Na výběr máte tvarování v obchodě, kde pod profesionálním dozorem můžete vytvarovat brusle ve speciální troubě, nebo tvarování doma, kde si brusle vytvarujete v horkovzdušné troubě. V obou případech je nutné dávat pozor, abyste brusle nepoškodili.
Desinfekce bruslí
Každý hokejista jistě dobře zná, jak smrdí hokejové brusle. Pot, který se nashromažďuje v brusli sice časem uschne, ale díky vlhkosti v hokejové šatně není 100% vyschnutí zaručeno. Vlhké brusle jsou ideálním místem pro tvorbu plísní a bakterií, se kterými je nutné bojovat. My na Hokejman.cz doporučujeme speciální desinfekční prostředky, které jsou na hokejovou výstroj určeny. Do bruslí pak stačí po každém tréninku šplíchnout a o zbytek se již desinfekce postará.